The Best Annual Report 2022

Trwa 18. edycja konkursu „The Best Annual Report” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Mazars już po raz kolejny został Partnerem Merytorycznym konkursu oraz Partnerem Gali Finałowej.

"The Best Annual Report", to konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Ta inicjatywa skupia się na wspieraniu środowiska biznesowego oraz promowaniu najlepszych praktyk w dziedzinie sprawozdawczości finansowej spółek. Głównym celem konkursu jest promowanie najwyższych standardów sporządzania raportów rocznych zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi, międzynarodowymi i krajowymi wytycznymi, oczekiwaniami rynku oraz dobrymi praktykami w tej dziedzinie. W rezultacie ma to przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce.

Kapituła konkursu „The Best Annual Report” będzie oceniała raporty według następujących kryteriów: sprawozdanie z działalności, zastosowanie MSSF/MSR, oświadczenie ze stosowania zasad ładu korporacyjnego, raport zintegrowany oraz sprawozdanie o wynagrodzeniach.

W tegorocznej Kapitule Konkursu zasiada Jarosław Bochenek, Partner odpowiedzialny za usługi audytowe, Członek Zarządu Mazars Audyt sp. z o.o.

Gala finałowa odbędzie się 12 października 2023 r. w Sali Notowań budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Rachunkowości i Podatków.